wtorek, 9 lipca 2013

Cudowna niespodziewajka

Kilka dni temu przeglądając swojego profilowego facebooka natknęłam się na nowy projekt Girl Crush. Obserwuję jej prace od jakiegoś czasu i zachwycam rysunkami mody, które tworzy.

Retro Chic Chick
autorka: Girl Crush

No więc natknęłam się na ten obrazek i zaniemówiłam.

Potrzebowałam kilku sekund żeby zdać sobie sprawę, że patrzę na samą siebie. Nie dlatego, że niepodobna, tylko dlatego, że kompletnie się nie spodziewałam. Girl Crush po prostu postanowiła namalować mój portret, od tak. I jak mam zareagować poza lekkim rumieńcem? Jest mi niezwykle miło.

Jak się dowiedziałam, rysowanie jest jej pasja od dawna, a konkretniej działa w temacie od roku. Wiecie, typ artystycznej duszy, z artystycznej rodziny; tu malowała na koszulkach, tam pracowała w firmie poligraficznej albo u konserwatora zabytków. Jak sama twierdzi – dopiero uczy się jak rysunkiem opowiedzieć historię, wyrazić emocje i nastrój, a robi to podpatrując mistrzów. Obejrzyjcie jej prace na facebooku lub na blogu, moim zdaniem warto przyglądać się jej rozwojowi. Szczególnie podobają mi się projekty tworzone akwarelą i markerem.

9 komentarzy:

 1. Gratuluję tak miłego wyróżnienia! To musi być świetne uczucie, tak znaleźć nagle swój śliczny portret! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest! Tym bardziej, że kompletnie się go nie spodziewałam. :)

   Usuń
 2. Piękny ten obraz. Fantastyczne jest to, że w dzisiejszych 'technologicznych' czasach, można obserwować (z jeszcze większym zachwytem) takie perły - ludzi, którzy chcą tworzyć własnymi rękami.

  A Twój portret zachwycający - biję pokłony dla autorki! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda? Nic nie zastąpi prawdziwej akwareli, łączenia technik. Grafika komputerowa to zupełnie co innego.

   Usuń
 3. No Kochana - zostałaś już uwieczniona a to kolejny krok do nieśmiertelnej sławy ;) Wiem, że to może trochę narcystyczne, ale nie uważasz, że to mogłoby, a może nawet powinno zawisnąć u Ciebie na ścianie? :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tą sławą to nie przesadzajmy, ale ... oryginał za jakiś czas do mnie dotrze i na bank zawiśnie na ścianie. :)

   Usuń
 4. Bardzo, ale to bardzo podoba mi się ten portret!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale fajna niespodzianka :) Piękny ten portret!

  OdpowiedzUsuń