środa, 22 maja 2013

Film noir

Pod koniec listopada zeszłego roku, w ramach Pospolitego Ruszenia Fotograficznego, odbyła się sesja zdjęciowa w klimacie filmów noir. Jest to jeden z moich ulubionych gatunków filmowych, nie mogło mnie więc tam zabraknąć. 

foto: Marcin W. Dąbrowski / eccentrica.eu

Przygotowania zaczęłam nieświadomie jakiś czas wcześniej, kiedy to wybrałam się ze znajomą do second handu. Dochodziła godzina 19.00, wpadłyśmy więc tylko na moment, ja w zasadzie przyglądałam się głównie zasłonom, szukając potencjalnego materiału do uszycie sukienki, nie mam bowiem przesadnego talentu do znajdywania czegokolwiek w szmateksach, a już na pewno nie na szybko. 

Co innego koleżanka, która od razu znalazła długą, czarną, satynową sukienkę, z pięknym głębokim dekoltem, również na plecach. W pierwszej chwili mnie nie powaliła. Kiedy jednak okazało się, że rozmiarowo będzie pasowała raczej na mnie, postanowiłam przymierzyć. I tak drodzy Państwo zdobyłam podstawę mojego stroju. Sukienka jest zachwycająca!


foto: Fotolizard Tomasz Wojciechowski

Rękawiczki kupiła moja babcia w latach 60. Był to szał i niesamowita nowość, materiał bowiem był, po raz pierwszy, elastyczny. W porównaniu do dzisiejszych rękawiczek, te wydają się dość grube i sztywne, ale za to przetrwały pół wieku w stanie niemal idealnym, w przeciwieństwie do tych, które teraz dostępne są na rynku, w których elastyczne włókna pękają już w trakcie pierwszego noszenia. Po babci dostała je moja ciocia, która z kolei, w zeszłym roku, podarowała je mnie. Są jednym z moich największych skarbów. 

foto: Nivelis

Makijaż i fryzura są dziełem Patrycji "Niebieskiej" Lech z FangMe.

foto: Nivelis
model: Marcin W. Dąbrowski
foto: Przemek Kędzierski

A wszystko działo się w nieistniejącym już niestety Śnie Pszczoły. Kamienica, w której się mieścił spłonęła, klub funkcjonuje w nowym miejscu, do którego z kolei jeszcze nie dotarłam

foto: Agnieszka Kunicka

foto: Alterlighting Photography
foto: Marcin W. Dąbrowski / eccentrica.eu
model: Ogre
foto: Marcin W. Dąbrowski / eccentrica.eu
foto: Marcin W. Dąbrowski / eccentrica.eu
foto: Marcin W. Dąbrowski / eccentrica.eu
sukienka: second hand
prochowiec i fedora: pożyczone
biżuteria: retro
rękawiczki: po babci

16 komentarzy:

 1. Cudowne zdjęcia... :) w szczególności urzekły mnie (w kolejności w jakiej wrzuciłaś) trzecie, piąte i szóste :) P-R-Z-E-P-I-Ę-K-N-E~!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne foty, fantastyczne stylizacje. Jesteś absolutnie genialna :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcia robili różni fotografowie, ale muszę powiedzieć, że to mix najlepszych z najlepszych! :)

   Usuń
 3. Wspaniałe zdjęcia, uwielbiam klimat noir! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też uwielbiam filmy noir i nigdy nie mam ich dość. Gdzieś z tyłu głowy mam kolejne pomysły na zdjęcia w tym klimacie. :)

   Usuń
 4. Rewelacyjne zdjecia i wspaniale skomponowany strój sprawiły, iż poczułam się jak w starym kinie.
  Uwielbiam być tak przenoszona w czasie!
  ...i jeszcze nabrałam ochoty na przesłuchanie Franka Sinatry- to pewnie przez fedorę:-).
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie miało być! Zdjęć z tej sesji mam więcej, sukcesywnie będę je dorzucać chyba do albumu na fb. Fedora została ściągnięta z głowy pewnego przystojniaka, z resztą, na jednym ze zdjęć widać którego. Cała ta sesja rozwijała się jak film, tylko na żywo. :)

   Usuń
 5. film noir zdecydowanie wymaga noir nylonów ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę pozyskać jakąś dotację z ministerstwa dobrego stylu, na nylony. Póki co mam nadzwyczajny talent do niszczenia ich w ciągu kilku minut niestety.

   Usuń
 6. Zdjęcia na którym podpalasz papierosa - dla mnie best of the best :) Wyglądasz zabójczo.
  Ale wszystkie są cudne, to musiała być wyjątkowa sesja - żałuję, że o niej nie wiedziałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze się wtedy nie znałyśmy, powiedziałabym ci! Ale przy następnej sesji w takim klimacie na bank będę rozgłaszać. A co do best of the best (dziękuję, cała zasługa po stronie mistrza - fotografa), ja nie umiem powiedzieć, które z tych zdjęć lubię najbardziej. Może zabrzmi to nieskromnie, ale wprost uwielbiam zdjęcia z tej sesji, a tutaj pokazałam tylko ich część! :)

   Usuń
 7. Oniemiałam. Jesteś jak wyjęta z najlepszej ery Hollywod. Bardzo kobieco, zmysłowo i tajemniczo. Jak wspaniale, że są jeszcze ludzie, którzy chcą kultywować kulturę minionych epok! :)

  Buziaki, Aleksandra

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcą kultywować i nie przestaną tego robić! Zawsze znajdą się tacy, a potem odnajdą innych takich ludzi. Jak widać tutaj. :) Dzięki!

   Usuń
 8. Przepiękne zdjęcia i cudowna stylizacja - najbardziej urzekła mnie chyba biżuteria.
  Jesteś bardzo fotogeniczna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Biżuteria po kawałku z różnych źródeł, w większości rodzinna, moja i znajomych. :)

   Usuń