czwartek, 20 marca 2014

Starsza pani (nie) znika

Moda jest dla wszystkich! Trzeba tylko mieć styl, wyczucie i trochę pozytywnej energii, co udowadniają bohaterki bloga Advanced Style, który Ari Cohen prowadzi od 2008 roku. Starsza Pani postanowiła pokolorować świat dojrzałych ludzi i pokazać im, że mogą bawić się modą. I tak się rozpędziła, że poza blogiem istnieje teraz też niezwykle poczytny profil na Facebooku, książka w księgarniach, a za chwile do dystrybucji wejdzie film. 

Obejrzyjcie trailer.Uwielbiam taką pozytywną energię, ironiczne poczucie humoru, sposób w jaki Ilona Royce Smithkin na pytanie o wiek odpowiada, że jest gdzieś między pięćdziesiątką, a śmiercią. Wielbię ich jaskrawe stroje, zjawiskowe kapelusze i sztuczne, rude rzęsy. To bardzo często „nie mój” styl, ale to w niczym nie przeszkadza. Patrzę na nie i widzę odwagę, której nieraz brakuje starszym osobom. Widzę pasję, której brak powoduje, że na ulicach widujemy panie, które wyglądają na starsze o dziesięć lat niż w rzeczywistości. I w końcu, widzę kobiety piękne, za którymi na ulicy można się obejrzeć, a jak wystarczająco szybko zbierzesz się na odwagę, można do nich podbiec i powiedzieć, że wyglądają niesamowicie.Moja przyjaciółka mawia o mojej Babci, że zawsze wygląda jak gwiazda filmowa. Coś w tym jest, Babcia bowiem zawsze dokładnie wybiera ubranie przed wyjściem, jest niezmiernie elegancką kobietą. Nawet idąc do sklepu wygląda stylowo. Muszę w końcu pokazać jej Advanced Style, ciekawa jestem, co powie.

A póki co, czekam na film!

PS. Wszystkie zdjęcia pochodzą z bloga Advanced Style.

4 komentarze:

 1. ja bym powiedział, że jak kobieta ma styl, to nie musi się przejmować modą...

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam bloga Advanced Style i tę zabawę modą! Fajnie, że o tym napisałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szanowna Pani,
  zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w realizacji filmu kostiumowego. Od dwóch lat pracuję nad filmem którego akcja będzie rozgrywać się na przełomie XVII i XVIII wieku. Aby spełnić swoje marzenie o pracy nad takim dziełem, wcieliłam się w rolę reżysera, scenarzysty, scenografa i kostiumografa, a także producenta. Z tego powodu przeznaczam na mój projekt duże nakłady finansowe z własnych środków. Do tej pory nie prosiłam nikogo o wsparcie finansowe, jednak brakuje mi jeszcze pewnej kwoty na realizację scenografii. W celu uzbierania brakującej kwoty, skorzystałam z europejskiego, międzynarodowego portalu ulule.com, który pomaga zdobywać dotacje na rozmaite projekty. Jednak, aby osiągnąć pełna skuteczność i dotrzeć do dużej grupy potencjalnych sponsorów, muszę sama zająć się promowaniem tej akcji. Własne możliwości promowania na blogu i facebooku, oraz wśród znajomych już wyczerpałam. Dlatego licząc na Pani przychylność, oraz zainteresowanie filmem i chęć pomocy przy realizacji niezależnej produkcji kostiumowej, zwracam się z prośbą o możliwość promowania tej akcji na Pani blogu. Jeżeli zdecyduje się Pani umieścić post informujący o akcji zbierania funduszy na mój film, wynagrodzę Panią, wymieniając Pani nazwisko w napisach końcowych filmu w dziale: „wsparcie medialne” (pod warunkiem że film powstanie). Prośba jest bardzo pilna, ponieważ zostało już tylko 16 dni do końca akcji, a później będzie już zbyt późno na wykonanie scenografii.
  Link do akcji zbierającej dotacje: http://www.ulule.com/embarkation-cythera/

  Więcej szczegółów na temat filmu znajdzie Pani na moim blogu w dziale „moja twórczość”:
  http://fashion-hi-story.blogspot.com/search/label/MOJA%20TW%C3%93RCZO%C5%9A%C4%86

  A także w albumie na mojej oficjalnej stronie na portalu facebook:
  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.300753720072092.1073741829.297233617090769&type=3

  Mam nadzieję, że oceni Pani projekt jako wart Pani trudu, oraz miejsca na Pani blogu.

  Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie,
  z wyrazami szacunku,
  Anna Nurzyńska

  OdpowiedzUsuń